Мітла
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Трошки про Львів

+2
Запах Ветра
simant
6 користувачів

Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Трошки про Львів

Повідомлення автор simant Чт Квіт 17, 2014 9:52 am

з дозволу Іванки розміщую трошки інформації про моє місто. Це копії з "злого" сайту, тому за граматичні помилки прошу вибачення в російськомовних панянок .

Самое стра-а-ашное во Львове, это не "бандеривци" так думаю некоторые люди а привидения. Их во Львове очень много, напишу про тройку самых известных.
3-е место- "Сира пани"("Серая дама"). По красивым уголкам Площи Ринок (центр города) по вечерам бродит таинственная красивая пани в длинном сером платье. Иногда она остановливается возле кофеен и наслаждается ароматом кофе. Потом улыбается и исчезает.
да, сейчас на Площе Рынок девушки в серо-бежевых старинних платьях продають цветы и сладости. Прошу не путать их з Серой дамой и не пугаться.

2-е место- "кат"(палач). Когда то польский шляхтич обезчестил девушку. За это полагалась смертная казнь- обезглавление . Но родственники шляхтича подкупили палача, и он очень легко ударил мечом насильника, не убив его. Родственники начали кричать, что это воля Божья, что шляхтич не виновен, а девушка солгала. Девушку казнили за клевету на шляхтича, но перед смертью она прокляла палача. Ему суждено вечно бродить с мечом по ночному городу и спрашивать у встречных молодых людей нет ли среди них "его" шляхтича .
Еще совсем недавно польские туристы имели "паскудну" с точки зрения львовьян привычку говорить, что Львов -это их польский город. Деликатные и не очень убеждение, о том что Львов " наш щырий украинськый" не помогали. Но за последние несколько [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання] поляки как то это поняли - может кат убедил...

1-е место- "чорна труна" (черный гроб). Самый известный львовский призрак. Очень давно полюбили друг друга бедный парень и дочь бургормистра. Оцту избранник не понравился и он приказал казнить юношу за изнасилование его дочери. Когда исполняли приговор, по узким ступенькам Ратуши ( их возле 400 ) с грохотом пронеслась появилась закрытая "чорна труна". в последстивии гроб летал по леснице Ратуши каждый раз, когда казнили невиновного. и факт - в судебных книгах 16-17 веков на первой странице была надпись "памятай о черном труне" (помни о черном гробе- не выноси несправедливых приговоров ).

р.s привидений "бандеривцив " и "москалив" во Львове нет.
simant
simant

Сообщения : 242
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Львів

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор simant Чт Квіт 17, 2014 9:53 am

Чи є , панянки. у Ваших рідних містах цікаві або смішні вивіски чи бігдорди? У Львові, на мою думку, є. Поділюсь.
Є на вулиці Кульпарківській кафе з назвою "Немезіда". Гарна назва, але Немезіда-давньогрецька богиня помсти. Крім того, щоб підтвердити, що це саме ТА Немезіда у назві, замість літери "І" меч. Недалеко від "Немезіди" є забігайлівочка. Довгий час вона була безіменною і закликала персонал оголошенням "На роботу потрібні дівчата і жінки" та меню "шаурма, хотдоги, гамбургери". Потім зявилась вивіска "Пан Коцький". Ви б їли шаурму у кафе , назване в честь кота? Я- ні! Але там завжди є люди... Ще один шедевр -туристичне бюро "Барон Мюнхаузен". Іхні бігборди "Тайланд, ОАЕ, Єгипет недорого" , сприймались неоднозначно, тобто,сприймались вони власне однозначно. Ще мені сподобалась вивіска-оголошення : "Бляха, металочерепиця. Оренда. Недорого. Тел.(номер), як хотілось орендувати на тиждень покрівлю.... А моє улюблене- торгова марка (не знаю якої "прописки"), що представляла звичайні курячі яйця - "Оть веселіхь петуховь". Уявляю, як тим півням весело було...
А які цікавинки у Ваших містах?
simant
simant

Сообщения : 242
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Львів

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор simant Чт Квіт 17, 2014 9:55 am

Пропоную шановному панству чергову львівську легенду.

Розповідають про ще одну легенду ХХ ст. , яка була пов'язана з особняком на Погулянці. Десь у 1910 році один молодий львівський адвокат до нестями закохався у жінку, власницю вілли "Півонія", яка знаходилася на Погулянці, і на протязі двох років проживав із нею на віллі.

Товариш адвоката, а він був відомим психіатром у Львові, зауважив у поведінці товариша важкі психічні розлади. У приятельській бесіді адвокат поскаржився товаришеві-лікарю на фатальну, патологічну сексуальну залежність від цієї жінки. Це була гарна жінка віком не більше 30 років. Психіатр перейнявся станом свого товариша і серйозно замислився над цим неординарним випадком, і ним оволоділо нестерпне бажання будь-що допомогти своєму товаришеві.

Переглядаючи старі історії хвороб, він натрапив на історію хвороби однієї пані з Погулянки. Там було відмічено що у 1875 році їй було встановлено діагноз психопатичної схибленості на сексуальному грунті, на той час їй було 45 років. Отже на даний час їй мало бути не менше 80 років. Психіатр вирішив познайомитися із власницею "Півонії". Сара Брага, так називалася ця пані, і походила вона із старої іспанської дворянської родини. Під час знайомства він побачив молоду, дуже привабливу жінку. На той час адвокат раптово помер від невідомої хвороби. Ведучи розслідування психіатр довідався, що пані Сара мала ще шістьох чоловіків, доля яких на цей час невідома. Розуміючи всю небезпеку задуманого, лікар приймає рішення оселитися на Погулянці на віллі "Півонія". Він прикладав безліч зусиль, щоб не піддатися спокусливим принадам демонічної жінки.

Неймовірних зусиль довелося докласти йому щоб не потрапити до ліжка пані Сари. Тим часом пані Сара починає раптово старіти. На її обличчі появляються зморшки, а волосся починає сивіти. Сара всілякими способами старалася цілий час спокусити лікаря, але він був незламний. Одного разу перечитуючи Біблію, він випадково відкрив таємницю Сари Брага у книзі Товіта. Там розповідалося про якусь Сару з Мідії, у якої було сім чоловіків, котрі були віддані у владу демону Асмодею. Одного вечора, коли вони сиділи разом у вітальні на дивані, лікар прочитав Сарі місце із Старого Заповіту. Сара страшенно зойкнувши вибігла із вітальні. Кинувшись за нею - він побачив її розпластаною на сходах. Смерть настигла Сару.
simant
simant

Сообщения : 242
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Львів

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор simant Чт Квіт 17, 2014 10:01 am

І найпопулярніше "Непристойний лев"
ходять чутки, що на початку 20 ст. у Львові на вулиці Князя Романа був "престижний" будинок розпусти, куди любили навідуватись найвищі посадовці Австо-Угорщини, навіть особи імператорської сім"ї. Власниця цього будинку зобразила на фасаді 2-х левів. І якщо уважно подивитись на задню лапу одного з них, то можна побачити ... ну не лапу. Ну в міру своєї розпусти [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]. Якщо комусь цікаво...
18+:
simant
simant

Сообщения : 242
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Львів

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор Запах Ветра Чт Квіт 17, 2014 10:23 am

Олечко, дякую Rolling Eyes Дуже хочу побувати в твоєму місті, бо була тільки проїздом.
"Непристойний лев" мені буде завжди нагадувати одну московську панянку "княжеских кровей"  Very Happy
Запах Ветра
Запах Ветра
Admin

Сообщения : 4633
Дата регистрации : 09.04.2014
Возраст : 50
Откуда : Харьков

http://ukrlitterra.com.ua

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор simant Чт Квіт 17, 2014 10:49 am

Знаєш, Оль, я з "княжими кровями" мило поспілкувалась в ЛС. Вона , зокрема, написала що її дідусь-українець, і маленькою вона спілкувалась по-українськи. Чому голос княжої крові в неї затих я не знаю. Але хизуватись дворянським походженням не прийнято. Вважається, що такі речі є очевидні і "потрібна" людина інтуїтивно  "рибак рибака побачить здалека" а простолюду про голубу кров розказувати не треба, бо "не царское это дело"
simant
simant

Сообщения : 242
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Львів

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор Тира Чт Квіт 17, 2014 12:02 pm

Оля, спасибо! Rolling Eyes Всегда интересно просветиться и узнать что-нибудь новое))

Тира

Сообщения : 284
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Киев

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор Вика Чт Квіт 17, 2014 1:22 pm

О! Олю, яка ти молодець, що перетягла свої розповідв сюди! А того лева я дооообре пам"ятаю - три дні роздивлялася! А де його у Львові шукати?
Вика
Вика

Сообщения : 478
Дата регистрации : 09.04.2014
Возраст : 57
Откуда : Дніпропетровськ

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор simant Чт Квіт 17, 2014 1:26 pm

Привіт, Віка. "Лев" є фасаді будинку по вул.Князя Романа,5. Це центр міста. Район Галицького ринку, Церкви Святого Андрія.
Р.S  тортик на пательні пробувала?
simant
simant

Сообщения : 242
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Львів

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор Вика Чт Квіт 17, 2014 1:28 pm

simant пише:Р.S  тортик на пательні пробувала?
Оль, це як?
Вика
Вика

Сообщения : 478
Дата регистрации : 09.04.2014
Возраст : 57
Откуда : Дніпропетровськ

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор simant Чт Квіт 17, 2014 1:43 pm

Вікусь, оце галицька говірка


[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення] [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання] по [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання] на тему Пт 11 Квіт 2014 - 13:10
Вікусь. ТРИМАЙ ТОРТ НА СКОВОРОДІ
2 яйця, 3 ст.л. молока, 2 ч.л. меду, 50 г. масла/маргарину, 1 ст. цурку, пачка розпушувачу. Муки, щоб тісто було як на вареники. Замішуєш, ділиш на частини, вирізаеш по формі коржі (по рецепту 6-7, а в мене і 10 виходить). Смажеш на сковорідці без жиру і ПІД КРИШКОЮ по 1-1,5 хв. на кожному боці. ( я перше готую кілька коржів, за лекало беру кришку з сковорідки, а на сковорідку ставлю. намотавши на скалку (качалку)). Крем пасує масляно-заварний.
simant
simant

Сообщения : 242
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Львів

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор Вика Чт Квіт 17, 2014 1:48 pm

ааааа! а я, ворона, не зрозуміла... рецептик пам2ятаю, але я така хазяйка хазяйновита - ще не розкачалася - але обов"язково спробую!
Вика
Вика

Сообщения : 478
Дата регистрации : 09.04.2014
Возраст : 57
Откуда : Дніпропетровськ

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор greta-nata Сб Квіт 26, 2014 1:37 am

simant пише:у Львові на вулиці Князя Романа був "престижний" будинок розпусти, куди любили навідуватись найвищі посадовці Австо-Угорщини, навіть особи імператорської сім"ї. Власниця цього будинку зобразила на фасаді 2-х левів. І якщо уважно подивитись на задню лапу одного з них, то можна побачити ... ну не лапу. Ну в міру своєї розпусти [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]. Якщо комусь цікаво...
Олю, дякую за екскурс. Не хотілося б нікого розчаровувати, але, здається, у левів там лише лапи.Razz 
Я колись чула, що в Львові стільки левів, скілько років місту. Тобто, дуже-дуже багато. Very Happy
greta-nata
greta-nata

Сообщения : 175
Дата регистрации : 09.04.2014
Откуда : Найкраща країна в світі!

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор iolianka Ср Лип 31, 2019 10:44 am

Классный город!
iolianka
iolianka

Сообщения : 5
Дата регистрации : 09.07.2019

Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор Гость Чт Жовт 22, 2020 10:58 pm

Для меня это единственный город, который смог поокорить сердце с первой поездки...

Гость
Гість


Повернутися до початку Перейти донизу

Трошки про Львів Empty Re: Трошки про Львів

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі